Компанія «Гутман Кран»
logo

+38 (050) 381-52-70

info@gutman.com.ua

Стислі терміни виробництваВисокі стандарти якості

Естакади трубопроводів

Естакади трубопроводів є наземні горизонтальні або похилі конструкції, що використовуються для прокладання різних комунікацій, у тому числі трубопроводів, що використовуються для подачі газу, нафти, гарячої води, хімічних сполук і т.д.

Естакади технологічних трубопроводів складаються з опор та прольотів. У деяких випадках необхідність облаштування прольотів відсутня. Якщо естакади під трубопроводи застосовуються для фіксації конструкцій з великим діаметром, що відрізняються хорошою несучою здатністю, то прольоти можуть не використовуватися. Стандартна довжина прольотів складає 12, 24 та 18 метрів. Причому даний конструкційний елемент систем досить часто виконується з ферм з паралельними поясами, несучих конструкцій, які володіють оптимальними властивостями при мінімальній вазі та металомісткості. Їх використання дозволяє знизити вагу готової системи і при цьому гарантувати, що все встановлене обладнання буде зафіксовано максимально надійно і залишиться в заданому положенні навіть за умови виникнення серйозних тимчасових та короткочасних навантажень, пов'язаних із сильними поривами вітру, утворенням криги або випаданням великої кількості снігу.

Для подальшого монтажу трубопроводу естакади оснащуються спеціальними траверсами. Верхня розпірка естакад по технологічні трубопроводи встановлюється нижче за траверси для того, щоб трубопровід можна було пропустити під ними.

Естакади трубопроводів можуть мати кілька ярусів, до трьох. Опори, що є головним конструкційним елементом естакад під технологічні трубопроводи, можуть бути одностійковими або двостійковими. Одностійкові опори зазвичай використовуються для одноярусних естакад. Якщо ж естакада під технічні трубопроводи матиме 2 або 3 яруси, необхідне застосування двостоїчних решітчастих опор. Опори встановлюються з використанням залізобетонного фундаменту, що забезпечує їх надійну фіксацію у ґрунті, у тому числі за наявності великих вітрових та снігових навантажень.

Естакади під технологічні трубопроводи передбачають використання траверсів як двоконсольних балок. Якщо головні балки прогонових будов виготовляються з залізобетону, у конструкції використовуються і залізобетонні траверси. При цьому необхідно враховувати, що використання подібних матеріалів значно ускладнює всю систему, а також її власну вартість та вартість логістики. Однак у деяких випадках, наприклад, за умови експлуатації систем у важких кліматичних умовах, таке рішення є оптимальним.

Так як естакади трубопроводів використовуються у відкритому середовищі, всі елементи їх конструкцій повинні бути добре захищені від корозії. Найчастіше металопрокат, який надалі буде задіяний для виготовлення окремих елементів системи, піддається обробці, в результаті якої на його поверхні утворюється цинковий шар, що перешкоджає вступу металу в окислювальні процеси, що запускають розвиток іржі. Якщо обробка проводиться із застосуванням гарячого цикнування, тобто технології, при якій всі елементи виробляються при температурі плавлення цинку, то покриття, що отримується, має максимальну довговічність і за умови належної товщини захисного шару, здатне виконувати свої функції протягом усього терміну служби металоконструкції.

Для полегшення обслуговування прокладених комунікацій естакади оснащуються спеціальними майданчиками зі сходами. Такі майданчики мають додаткові огорожі, що дозволяють гарантувати безпеку обслуговуючого персоналу та унеможливити виникнення нещасних випадків.