Компанія «Гутман Кран»
logo

+38 (050) 381-52-70

info@gutman.com.ua

Стислі терміни виробництваВисокі стандарти якості

Технологічні естакади

Технологічні естакади є конструкцією, що складається з фундаменту, опор і прольотів (у деяких випадках можуть бути відсутніми) і використовується для фіксації трубопроводів наземним способом на необхідній висоті над землею. Технологічні естакади застосовуються в тих випадках, коли підземне підведення комунікацій неможливе або недоцільне.

Використання подібних конструкцій значно здешевлює монтаж трубопроводів, а також полегшує їхнє обслуговування завдяки наявності вільного доступу. Установка таких металоконструкцій дозволяє оптимізувати витрати, а також обслуговування об'єкта, де вони використовуються. Крім того, системи комплектуються додатковими елементами, що забезпечують безпеку персоналу.

Подібні конструкції відрізняються універсальністю і в деяких випадках можуть використовуватися для фіксації кабелів, у тому числі силових. У цьому випадку потрібний додатковий захист кабелів, який зазвичай здійснюється за допомогою спеціальних сталевих коробів.

Існують стандартні проекти естакад під технологічні трубопроводи. Однак при необхідності вирішити специфічні завдання, такі конструкції можуть бути виконані на основі спеціального проекту. 

Конструкція технологічних естакад зазвичай передбачає наявність прольотів у випадках, коли йдеться про монтаж трубопроводу великого діаметра.

Естакади технологічних трубопроводів можуть мати кілька ярусів. Максимальна кількість ярусів для таких конструкцій – три. Розрахунок параметрів металоконструкції, кількості вузлів та ярусів ведеться відповідно до особливостей майданчика, на якому вона використовуватиметься, того навантаження, яке їй доведеться випробовувати, а також кліматичних умов, здатних надати додатковий тимчасовий або короткочасний вплив.

Для облаштування естакад під технологічні трубопроводи використовується кілька видів опор: анкерні, проміжні, одностоїчні та двостоїчні. Анкерні опори є стійкими конструкціями, спроектовані з урахуванням великих горизонтальних зусиль. Як правило, вони використовуються у тих точках естакад, на які припадають максимальні навантаження.

Так як технологічні естакади експлуатуються на відкритому повітрі, вони виготовляються з розрахунком на великі вітрові навантаження та температурні перепади, а також мають високоякісний антикорозійний захист, що забезпечує термін їхньої служби протягом 30-35 років. Для забезпечення такого захисту може використовуватися в тому числі гаряче цинкування, сучасна та ефективна технологія, що передбачає обробку металоконструкцій та елементів системи за температур, при яких відбувається плавлення цинку. У цьому стані цинк набуває здатності, що дозволяє йому проникати в глибокі шари сталі та утворювати з нею з'єднання, міцне та одночасно естетичне. Перевага даної технології перед усіма іншими в тому, що покриття, яке отримується, відрізняється максимальною довговічністю і відповідно продовжує термін служби самих металоконструкцій, які найчастіше втрачають свої властивості саме через руйнівний вплив корозії.