Компанія «Гутман Кран»
logo

+38 (050) 381-52-70

info@gutman.com.ua

Стислі терміни виробництваВисокі стандарти якості

Спредер контейнерного крана-перевантажувача

Основним вантажозахоплюючим органом – «рукою» будь-якого засобу для перевалки контейнерів, яка служить для маніпуляцій з контейнером і знаходиться з ним у прямому контакті, є так званий спредер (від англ. Spreader). Уніфіковані відстані між отворами фітингів дозволяють використовувати спредери для роботи з контейнерами різних розмірів.

Більшість спредерів оснащені спеціальними поворотними замками, які міцно та жорстко захоплюють контейнер за кутові фітинги. Існують спредери, які можуть захоплювати контейнери зверху (вони одержали назву Top Lift Attachment) або збоку (Side Lift Attachment). Спредери можуть бути "жорсткими", тобто не змінюють свою довжину (призначені тільки для контейнерів одного розміру), і телескопічними. Останні можна застосовувати для роботи з контейнерами завдовжки від 20 до 40 футів без будь-яких конструктивних змін.

Телескопічний спредер важить досить пристойно - приблизно 6800 кг, тому його масу слід віднімати з корисного навантаження пристрою для навантаження контейнерів. Існують також конструкції спредеров, призначені спеціально для роботи з автотранспортними причепами, а також пристрої для перевантаження одночасно двох контейнерів.

 

Спредер, незважаючи на простоту конструкції, що здається, є дуже відповідальним вузлом, оскільки він піддається великим знакозмінним динамічним навантаженням і від його надійності і функціональності залежить не тільки продуктивність машин, але і безпека робіт. За статистикою, саме з порушеннями в роботі цього вузла пов'язано 90% всіх поломок контейнерних навантажувачів, оскільки він є найбільш навантаженим компонентом обладнання. Основні проблеми зазвичай виникають через вібрацію та удари, які призводять до порушень роботи електричних або гідравлічних систем спредера.