Компанія «Гутман Кран»
logo

+38 (050) 381-52-70

info@gutman.com.ua

Стислі терміни виробництваВисокі стандарти якості

Проектування складів і складських комплексів

Сучасні складські комплекси, необхідні для короткочасного або постійного зберігання різної продукції, є технологічно складними об'єктами. Вони оснащені новітнім обладнанням, системами обробки вантажів, електронним управлінням запасами товару. Тому проектування складських комплексів сьогодні - складна інженерна задача, яка під силу лише професіоналам.

 

Терміни розробки проекту

  • Передпроектна опрацювання проекту, ескізний проект, техніко-економічне обґрунтування від 20 днів
  • Розробка проектної документації від 30 днів
  • Проходження державної і недержавної експертизи проектної документації від 30днів
  • Розробка робочої документації від 45дней
  • Обстеження будівель і споруд (при реконструкції або перепрофілювання об'єкта) від 15 днів

ЗАМОВИТИ ПОСЛУГИ ПРОЕКТУВАННЯ

При розрахунку вартості проектних робіт ми орієнтуємося на базові показники трудомісткості і вартості робіт (на основі державних кошторисних норм). Ринкова вартість розробки проекту встановлюється на договірній основі. Терміни виконання робіт узгоджуються з замовником, але не перевищують нормативних термінів для даного виду об'єктів.

 

Об'єкти проектування

Складський комплекс може проектуватися як окрема будівля або приміщення в промисловому, виробничому будівлях для прийому і зберігання сировини, продукції, товарів. По виду продукції склади бувають загального призначення (зберігання товарів, котрі мають потреби в особливих умовах), спеціалізовані (міститься продукція одного виду), склади-холодильники, де необхідна підтримка певної температури, військові і т.д.

 

Виробничі склади

Виробничо-складаний комплекс являє собою сукупність приміщень для зберігання матеріальних цінностей (матеріали, деталі, використовувані в роботі) і готової продукції підприємства.

 

Оптові і роздрібні склади

Оптові точки зберігання продукції, звідки вона розходиться по місцях роздрібної торгівлі. Роздрібні розміщуються при магазинах, від них товар надходить безпосередньо на прилавки.

 

Термінали

Це транзитні склади великої площі (від 5000 м2), які призначені для перевантаження товару з одного транспортного засобу на інший. Вантаж тут зберігається не більше 2-х днів. Звичайні місця розміщення складських терміналів - території аеропортів, ж / д станцій.

 

Митні склади

Спеціалізовані приміщення для зберігання товарів, що ввозяться в Росію або вивозяться з неї. Його різновидом є склад тимчасового зберігання для розміщення продукції (експорт або імпорт), що вимагає оформлення декларації.

Етапи проектування

Основні стадії розробки проектної документації промислових об'єктів:

Передпроектний етап

Розробка техніко-економічного обґрунтування. Вибір основних технологічних рішень і підбір обладнання згідно з технічним завданням Замовника.

Проектна документація (ПД)

Етап вироблення конструктивних, технологічних, архітектурно-планувальних рішень без деталізації. Вибір оптимальних інженерних мереж, обладнання. Визначення організації робіт на будівництві, кошторису і т.д.

Експертиза проектної документації

Робоча документація. Детальне опрацювання всіх розділів.
Авторський нагляд (обов'язковий - для небезпечних об'єктів).

Склад документації

Згідно із законодавством, проектна документація складається з:

  • пояснювальної записки;
  • схеми планувальної організації земельної ділянки;
  • рішень по архітектурі;
  • об'ємно-планувальних, конструктивних рішень;
  • відомостей про інженерні мережі та устаткуванні, список заходів по розробці;
  • ПОС;
  • списку заходів для охорони навколишнього середовища;
  • організації робіт по знесенню, демонтажу споруд (при необхідності);
  • заходів забезпечення енергоефективності, пожежної безпеки;
  • кошторису;
  • іншої документації.


Методи проектування

Основний метод розробки проектів будівель різних галузей промисловості - широке застосування типових конструкцій. В основі всіх рішень по плануванню і конструкцій лежить уніфікація, тобто типові рішення з модулів, що утворюють окремі осередки, які повторюються конструктивно. Проекти створюються з використанням графічного, модельно-графічного, модельно-макетного методів, електронної техніки.

Особливості проектування будівель промислового призначення

При створенні проектів промислових об'єктів враховується 2 важливі чинники:

Функціональні вимоги

Вони визначають майбутній тип виробництва в приміщеннях, технологічні навантаження, режим експлуатації і т.д. Технологічні рішення визначають умови для створення інженерних мереж, планування приміщень, вибору будматеріалів, обробки.

Економічна доцільність

Забезпечення оптимального поєднання витрат на будівництво з термінами, якістю розробки, відповідністю вимогам замовника.

Проектування небезпечних промислових будівель, їх класифікація
Документацію повинні розробляти проектувальники з ліцензією про допуск до роботи, так як об'єкти в разі аварії небезпечні для життя, здоров'я громадян, навколишнього середовища. ПД новозведених небезпечних споруд обов'язково проходить експертизу, а існуючих (при реконструкції, ліквідації, консервації) оцінюється на промислову безпеку. Будівельно-монтажні роботи на об'єктах повинні проходити під авторським наглядом.

 

Такі об'єкти діляться на 4 класи, що визначають їх ступінь небезпеки:

I клас - надзвичайно небезпечні;
II клас - високої небезпеки;
III клас - середньої небезпеки;
IV клас - низькою небезпеки.

 

Основні проектні рішення

Промислове проектування відрізняється необхідністю розробки технологічного розділу проекту. Для цього потрібна підготовка схеми технологічних процесів, підбору обладнання, розрахунку діючі навантажень, визначення енергоносіїв, логістичної схеми виробництва, сировинної бази. Враховуються норми протипожежної безпеки, транспортна доступність.

 

Безпека, особливості архітектури

Особливість створення промислових об'єктів - їх відмінність від інших типів будівель в силу того, що вони відчувають великі навантаження. Їх регламентують БНіП, Склепіння Правил, що визначають ступінь пожароустойчивости будівель, витримування хімічних, теплових навантажень, вологостійкості. Головне завдання - забезпечення безпечної, комфортного середовища для працівників, практичності підприємства зі зручними під'їздами до нього, логістикою, умовами зберігання, хорошого мікроклімату. Архітектура в даному випадку менш важлива, зазвичай вона типова.

Уніфікація

Проектування промислових будівель та споруд здебільшого ведеться за сучасними типовими проектами, які відрізняються тим, що уніфіковані. Тобто вони готові до будівництва шляхом використання більш універсальних, економічних елементів споруд, відібраних за певними критеріями. Уніфікація полягає у відборі універсальних рішень в проектуванні, що показали на практиці великий економічний ефект.