Компанія «Гутман Кран»
logo

+38 (050) 381-52-70

info@gutman.com.ua

Стислі терміни виробництваВисокі стандарти якості

Проектування цехів

Важлива риса будь-якого підприємства - його виробничо-технічне і функціональну єдність. Це забезпечується наявністю в його складі цехів, які діляться на основні (виробництво продукції) та допоміжні (обслуговування перших). Проектування цехів передбачає створення однорідних або різнорідних в технологічному плані об'єктів, що виконують необхідні функції.

Терміни розробки проектів

  • Передпроектна опрацювання проекту, ескізний проект, техніко-економічне обґрунтування від 20 днів
  • Розробка проектної документації від 30 днів
  • Проходження державної і недержавної експертизи проектної документації від 30 днів
  • Розробка робочої документації від 45 днів
  • Обстеження будівель і споруд (при реконструкції або перепрофілювання об'єкта) від 15 днів

ЗАМОВИТИ ПРОЕКТУВАННЯ

При розрахунку вартості проектних робіт ми орієнтуємося на базові показники трудомісткості і вартості робіт (на основі державних кошторисних норм). Ринкова вартість розробки проекту встановлюється на договірній основі. Терміни виконання робіт узгоджуються з замовником, але не перевищують нормативних термінів для даного виду об'єктів.

Види цехів

Виробничі приміщення поділяються відповідно до типу продукції, що випускається і призначенням.

Проектування цехів

Такими вважаються об'єкти для виробництва профільної продукції компаній. Вони бувають заготівельними, складальними, механічними, що випускають вироби в повному обсязі або частково. Тут сировину, напівфабрикати переробляються відповідно до технологічного процесу для отримання готової продукції.

 

Відповідно до спеціалізації бувають:

  • технологічними (виконують певну частину процесу виготовлення продукції);
  • предметними (часто застосовуються в харчовій промисловості - окремі види кондитерських виробів, ковбас, інших продуктів, на заводах, де випускають вузли, деталі різних виробів і т.д.);
  • змішаними (зазвичай обладнуються на об'єктах легкої промисловості, машинобудівної галузі).
  • допоміжні

Це об'єкти для забезпечення ефективної діяльності основних підрозділів і всього підприємства (інструментальні, енергетичні, ремонтні, інші).

 

Обслуговуючі

Їх головне завдання - обслуговування основних і допоміжних цехів, створення їм умов для нормальної виробничої діяльності. Ще їх називають службами (транспортна, будівельна, складська, лабораторна служби, заклади громадського харчування та ін.) Або господарствами.

 

Дослідно-інструментальні
Тут виробляються і випробовуються досвідчені моделі нової продукції.

 

Підсобні
Здійснюється допоміжна обробка, наприклад, виготовляється пакувальна тара для головного продукту.

 

Побічні
Переробляються відходи основного виробництва, створюється товар для ширвжитку.

Склад документації

ПКД включає 12 розділів, що складаються з пояснювальної записки, рішень по архітектурі, плануванні, технологічним і конструктивним рішенням. У ній також міститься кошторис, опис інженерних мереж, інформація про підвищення енергоефективності, пожежної безпеки, інша документація.

Основні проектні та архітектурні рішення, особливості

Після того, як визначено склад підрозділів підприємств, складається технологічна виробнича схема. Вона дозволяє оптимально розмістити будівлі, зробити раціональними міжцехових зв'язку. Щоб створити працівникам безпечні умови праці і пересування по території, цехові приміщення часто проектуються в одній будівлі. Головні принципи побудови, на яких тримається проектування цеху з виробництва того або іншого продукту, ідентичні. Всі підприємства мають ремонтні, транспортні, складські, енергетичні та інші допоміжні та обслуговуючі служби. Структура заводів різниться основними цехами, обумовленими їхніми профілем. Наприклад, розробка документації для цеху з виробництва харчових продуктів буде відрізнятися від призначеного для металургійних, деревообробних виробництв.

Проектування цехів на яких виробляються машини залежить від того, завод якого виду планується. Якщо це заводи з повним виробничим циклом, то основна група складається з заготівельних, складальних, обробних цехів, і ковальських з ливарними - там, де має бути випуск заготовок до машин. Для «викрутки» виробництв і тих, де намічається складання машин з готових деталей обов'язково наявність обробних і складальних виробничих приміщень.

Етапи проектування

Основні стадії розробки проектної документації промислових об'єктів:

Передпроектний етап

Розробка техніко-економічного обґрунтування. Вибір основних технологічних рішень і підбір обладнання згідно з технічним завданням Замовника.

Проектна документація (ПД)

Етап вироблення конструктивних, технологічних, архітектурно-планувальних рішень без деталізації. Вибір оптимальних інженерних мереж, обладнання. Визначення організації робіт на будівництві, кошторису і т.д.

Експертиза проектної документації

Робоча документація. Детальне опрацювання всіх розділів.
Авторський нагляд (обов'язковий - для небезпечних об'єктів).

Склад документації

Згідно із законодавством, проектна документація складається з:

  • пояснювальної записки;
  • схеми планувальної організації земельної ділянки;
  • рішень по архітектурі;
  • об'ємно-планувальних, конструктивних рішень;
  • відомостей про інженерні мережі та устаткуванні, список заходів по розробці;
  • ПОС;
  • списку заходів для охорони навколишнього середовища;
  • організації робіт по знесенню, демонтажу споруд (при необхідності);
  • заходів забезпечення енергоефективності, пожежної безпеки;
  • кошторису;
  • іншої документації.


Методи проектування

Основний метод розробки проектів будівель різних галузей промисловості - широке застосування типових конструкцій. В основі всіх рішень по плануванню і конструкцій лежить уніфікація, тобто типові рішення з модулів, що утворюють окремі осередки, які повторюються конструктивно. Проекти створюються з використанням графічного, модельно-графічного, модельно-макетного методів, електронної техніки.

Особливості проектування будівель промислового призначення

При створенні проектів промислових об'єктів враховується 2 важливі чинники:

Функціональні вимоги

Вони визначають майбутній тип виробництва в приміщеннях, технологічні навантаження, режим експлуатації і т.д. Технологічні рішення визначають умови для створення інженерних мереж, планування приміщень, вибору будматеріалів, обробки.

Економічна доцільність

Забезпечення оптимального поєднання витрат на будівництво з термінами, якістю розробки, відповідністю вимогам замовника.

Проектування небезпечних промислових будівель, їх класифікація
Документацію повинні розробляти проектувальники з ліцензією про допуск до роботи, так як об'єкти в разі аварії небезпечні для життя, здоров'я громадян, навколишнього середовища. ПД новозведених небезпечних споруд обов'язково проходить експертизу, а існуючих (при реконструкції, ліквідації, консервації) оцінюється на промислову безпеку. Будівельно-монтажні роботи на об'єктах повинні проходити під авторським наглядом.

 

Такі об'єкти діляться на 4 класи, що визначають їх ступінь небезпеки:

I клас - надзвичайно небезпечні;
II клас - високої небезпеки;
III клас - середньої небезпеки;
IV клас - низькою небезпеки.

 

Основні проектні рішення

Промислове проектування відрізняється необхідністю розробки технологічного розділу проекту. Для цього потрібна підготовка схеми технологічних процесів, підбору обладнання, розрахунку діючі навантажень, визначення енергоносіїв, логістичної схеми виробництва, сировинної бази. Враховуються норми протипожежної безпеки, транспортна доступність.

 

Безпека, особливості архітектури

Особливість створення промислових об'єктів - їх відмінність від інших типів будівель в силу того, що вони відчувають великі навантаження. Їх регламентують БНіП, Склепіння Правил, що визначають ступінь пожароустойчивости будівель, витримування хімічних, теплових навантажень, вологостійкості. Головне завдання - забезпечення безпечної, комфортного середовища для працівників, практичності підприємства зі зручними під'їздами до нього, логістикою, умовами зберігання, хорошого мікроклімату. Архітектура в даному випадку менш важлива, зазвичай вона типова.

Уніфікація

Проектування промислових будівель та споруд здебільшого ведеться за сучасними типовими проектами, які відрізняються тим, що уніфіковані. Тобто вони готові до будівництва шляхом використання більш універсальних, економічних елементів споруд, відібраних за певними критеріями. Уніфікація полягає у відборі універсальних рішень в проектуванні, що показали на практиці великий економічний ефект.