Компанія «Гутман Кран»
logo

+38 (050) 381-52-70

info@gutman.com.ua

Стислі терміни виробництваВисокі стандарти якості

Проектування ангарів

Ангари - це споруди які швидко будуються. Вони призначені для організації на їх території складів, виробничих ділянок, спортивних і інших приміщень. Сьогодні проектування ангарів з легких металевих конструкцій - одна з затребуваних послуг. Це пояснюється короткими термінами зведення подібних будівель, значно нижчими фінансовими витратами на відміну від монолітного будівництва. Плюсом є і можливість їх зведення практично на будь-якій території.

Одним з напрямків роботи компанії «Гутман» є проектування ангарів. Ми гарантуємо клієнтам високу якість і довговічність ангарів будь-якого типу і складності, виконаних за нашим проектом.

При розрахунку вартості проектних робіт ми орієнтуємося на базові показники трудомісткості і вартості робіт. Ринкова вартість розробки проекту встановлюється на договірній основі. Терміни виконання робіт узгоджуються з замовником, але не перевищують нормативних термінів для даного виду об'єктів.

Об'єкти проектування

Ангари класифікуються згідно зовнішнім виглядом, вони бувають арочними, шатровими, полігональними і Прямостінні. Проектування швидкомонтованих будинків передбачає, що ці об'єкти не вимагають потужних фундаментів і перекриттів.

 Арочні ангари

Затребувані завдяки швидкості монтажу, обтічної форми. Поділяються на безкаркасні і каркасні. Для перших використовується металеві сендвіч панелі, вони відразу монтуються на фундаменті. Застосовуються для овоче- та зерносховищ, гаражів, майстерень. Другі виготовляються з металевим каркасом в основі, до якого кріпляться полотна. Вони міцніше безкаркасних, застосовуються в якості ферм, павільйонів для торгівлі, спортивних залів, адміністративних приміщень.

Шатрові ангари

Являють собою будови зі звуженням догори, нагадують намет, з двосхилим дахом, похилими стінами. Виконуються каркасних методом з обшивкою каркаса профілем з металу. Використовуються для пристрою корівників, ферм, сховищ для зерна, овочів.

Полігональні ангари

Мають схожість з шатровими будівлями, тільки стіни у них вертикальні. Для конструкції застосовуються гратчасті ферми, каркас обшитий профілем з металу або сендвіч-панелями. Використовуються під автосервіси, склади продуктів, зернові, овочеві сховища, промислові бази, стоянки літаків, спортивно-видовищні споруди.

 Ангари прямостінні

Об'єкти мають прямокутну форму, вертикальні стіни. Найчастіше споруджуються з декількома поверхами, достатнім числом вікон, дверей. У них використовується в якості основи металевий каркас, сендвіч-панелі для ущільнення стін. Затребувані для створення автомийок, гаражів, сервісних центрів.

Як і де замовити послугу проектування

Для початку проектування швидкомонтованих будівель, замовник повинен надати початково-дозвільну документацію і технічне завдання. У роботі над проектом ми орієнтуємося на побажання Замовника і вимоги нормативної документації. Для замовлення проекту звертайтеся до: Гумінюк Григорія +38 (050) 381-52-70

 Як отримати проект швидко

При зведенні ангарів найчастіше використовуються типові проекти, не раз перевірені на практиці. Нашими фахівцями створено велика кількість типових проектів ангарів, які наведені в каталозі проектів. Такий проект цінний меншою вартістю і можливістю швидше почати будівництво, що відрізняє його від індивідуального проекту.

 

Етапи і норми проектування, склад документації

Проектування будівель з металоконструкцій здійснюється поетапно:

  • Передпроектна стадія (ескізи, 3D-моделювання, попередні розрахунки конструкцій, вартості, узгодження з клієнтом).
  • Проектна стадія.
  • Експертиза.
  • Створення робочої документації (більш детальна розробка проектної).
  • Авторський нагляд.
  • склад документації


Проектна документація включає пояснювальну записку, архітектурні, конструктивні і планувальні рішення. Також в ПКД містяться розділи про інженерні мережі з обладнанням, заходах, що підвищують енергоефективність та пожежна безпека об'єкта, кошторис та інші необхідні документи.

Особливості проектування

Проектування будівель з металоконструкцій ведеться з урахуванням особливостей цих об'єктів. Вони полягають в можливості будівництва швидкомонтованих будівель (торгові центри, спортивні арени і т.п.) за каркасною технологією. Відмінними рисами таких будівель є - швидкість їх зведення, низька вартість, відмінні характеристиками готових об'єктів, оптимальне співвідношення термінів робіт і витрат на їх будівництво.

 

Основні архітектурні і проектні рішення

Проектування ангарів відрізняється тим, що вимагає особливих технологічних схем, умов безпеки, розрахунку навантажень, підбору обладнання, логістики. Проект ангара розробляється з акцентуванням уваги на його надійності. Зовнішнім виглядом та архітектури приділяється менше уваги. Найчастіше вони будуються за типовими проектами, які уніфіковані. Це означає їх швидку готовність до зведення об'єкта, так як для проектів відбираються універсальні елементи, які на практиці підтвердили свій економічний ефект.

Етапи проектування

Основні стадії розробки проектної документації промислових об'єктів:

Передпроектний етап.

Розробка техніко-економічного обґрунтування. Вибір основних технологічних рішень і підбір обладнання згідно з технічним завданням Замовника.

Проектна документація (ПД).

Етап вироблення конструктивних, технологічних, архітектурно-планувальних рішень без деталізації. Вибір оптимальних інженерних мереж, обладнання. Визначення організації робіт на будівництві, кошторису і т.д.

Експертиза проектної документації.

Робоча документація. Детальне опрацювання всіх розділів.
Авторський нагляд (обов'язковий - для небезпечних об'єктів).

Склад документації

Згідно із законодавством, проектна документація складається з:

  • пояснювальної записки;
  • схеми планувальної організації земельної ділянки;
  • рішень по архітектурі;
  • об'ємно-планувальних, конструктивних рішень;
  • відомостей про інженерні мережі та устаткуванні, список заходів по розробці;
  • ПОС;
  • списку заходів для охорони навколишнього середовища;
  • організації робіт по знесенню, демонтажу споруд (при необхідності);
  • заходів забезпечення енергоефективності, пожежної безпеки;
  • кошторису;
  • іншої документації.


Методи проектування

Основний метод розробки проектів будівель різних галузей промисловості - широке застосування типових конструкцій. В основі всіх рішень по плануванню і конструкцій лежить уніфікація, тобто типові рішення з модулів, що утворюють окремі осередки, які повторюються конструктивно. Проекти створюються з використанням графічного, модельно-графічного, модельно-макетного методів, електронної техніки.

Особливості проектування будівель промислового призначення

При створенні проектів промислових об'єктів враховується 2 важливі чинники:

Функціональні вимоги.

Вони визначають майбутній тип виробництва в приміщеннях, технологічні навантаження, режим експлуатації і т.д. Технологічні рішення визначають умови для створення інженерних мереж, планування приміщень, вибору будматеріалів, обробки.

Економічна доцільність.

Забезпечення оптимального поєднання витрат на будівництво з термінами, якістю розробки, відповідністю вимогам замовника.

Проектування небезпечних промислових будівель, їх класифікація
Документацію повинні розробляти проектувальники з ліцензією про допуск до роботи, так як об'єкти в разі аварії небезпечні для життя, здоров'я громадян, навколишнього середовища. ПД новозведених небезпечних споруд обов'язково проходить експертизу, а існуючих (при реконструкції, ліквідації, консервації) оцінюється на промислову безпеку. Будівельно-монтажні роботи на об'єктах повинні проходити під авторським наглядом.

 

Такі об'єкти діляться на 4 класи, що визначають їх ступінь небезпеки:

I клас - надзвичайно небезпечні;
II клас - високої небезпеки;
III клас - середньої небезпеки;
IV клас - низькою небезпеки.

 

Основні проектні рішення

Промислове проектування відрізняється необхідністю розробки технологічного розділу проекту. Для цього потрібна підготовка схеми технологічних процесів, підбору обладнання, розрахунку діючі навантажень, визначення енергоносіїв, логістичної схеми виробництва, сировинної бази. Враховуються норми протипожежної безпеки, транспортна доступність.

 

Безпека, особливості архітектури

Особливість створення промислових об'єктів - їх відмінність від інших типів будівель в силу того, що вони відчувають великі навантаження. Їх регламентують БНіП, Склепіння Правил, що визначають ступінь пожароустойчивости будівель, витримування хімічних, теплових навантажень, вологостійкості. Головне завдання - забезпечення безпечної, комфортного середовища для працівників, практичності підприємства зі зручними під'їздами до нього, логістикою, умовами зберігання, хорошого мікроклімату. Архітектура в даному випадку менш важлива, зазвичай вона типова.

Уніфікація

Проектування промислових будівель та споруд здебільшого ведеться за сучасними типовими проектами, які відрізняються тим, що уніфіковані. Тобто вони готові до будівництва шляхом використання більш універсальних, економічних елементів споруд, відібраних за певними критеріями. Уніфікація полягає у відборі універсальних рішень в проектуванні, що показали на практиці великий економічний ефект.